Historia powstania podcastu

Historia powstania podcastu wpisuje się w to czego uczę. Któregoś dnia usłyszałam, że RADIO KOLOR poszukuje pomysłów na nowe audycje. Od razu przyszło mi do głowy “Porozmawiajmy o uczuciach”. Siła tego “CHCĘ” i prowadzenie życia sprawiła, że zamiast audycji w RADIO KOLOR powstał podcast na kanale Her impact. Mądrość życia połączyła mnie z Aleksandrą Sworowską, która jest idealną połówką naszej pary. I oto jest nasz podcast a ja czuję ogromną radość, siłę i wolność. Her impact – po prostu Wam dziękuję.

Może się wydawać, że każdy zna swoje uczucia, ale jeśli się otworzysz na pytanie: czy na pewno wiem o co chodzi, zobaczysz, że podcast może Cię zaskoczyć.

A czym możemy Cię zaskoczyć?


  • czy chodzi o zakochanie? Nie. Nam chodzi o uczucia, które czujemy kiedy się zakochamy, ale też kiedy zakochamy się bez wzajemności.
  • czy chodzi o emocje? Nie. Emocje i uczucia to dwie różne rzeczy. Ale będziemy mówić o jednych i drugich.
  • i najważniejsze, dlaczego w ogóle mówić o uczuciach i co daje ich świadomość.

Dzielenie się i dawanie

W tym odcinku rozmówczynie kontynuują temat pieniędzy, natomiast tym razem zastanowią się nad istotą dawania i dzielenia się. Rozmowa dotyczyć będzie zatem zarówno sfery materialnej, jak i emocjonalnej. Pod uwagę wzięty będzie pierwiastek żeński i męski tego zagadnienia, a także kwestia partnerstwa, rodzicielstwa i pracy. Dziewczyny porozmawiają o tym, czym różni się dawanie od dzielenia się oraz jak budować i umacniać te umiejętności w różnych aspektach swojego życia. Jest to dla nas bardzo wartościowa rozmowa, ponieważ przekazana w niej wiedza jest przydatna nie tylko w sferze zawodowej, ale również prywatnej! 

Pieniądze

Pieniądze — czy rzeczywiście nie dają szczęścia? Jak je do siebie przyciągać i o co tak naprawdę chodzi w ich wydawaniu? Bardzo ciekawy temat trochę w nawiązaniu do podcastów “Let’s talk about her money”.

Zmiany

Zmiany, zmiany, zmiany – czy trzeba i kiedy jest na to najlepszy czas. O pracy i o tym jak czuć się w niej dobrze oraz czym jest instynkt przetrwania i co znaczy w Erze Wodnika. Dużo tego – koniecznie posłuchajcie.

Szczęście

Szczęście – czy można je mieć, posiadać i jak dążyć – po prostu do bycia w nim. Dlaczego tak bardzo się na nie powołujemy i jakie dla nas ma znaczenie. Zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka!

Złamane serce vol. 2

Tym razem spróbujemy spojrzeć na ból i “złamane serce” z perspektywy pierwiastka męskiego. Pamiętajmy, że chłopaki też płaczą i w zależności od tego kim jesteśmy, ten pierwiastek jest w każdym i każdej z nas.

Złamane serce vol. 1

Pojęcie złamanego serca, to coś, co towarzyszy nam przez całe życie. Nadużywamy tego sformułowania, nie do końca pochylając się nad jego znaczeniem. Czy da się to serce uleczyć…ba! czy w ogóle można je złamać? W tym odcinku spojrzymy na to przede wszystkim z perspektywy pierwiastka żeńskiego.

Agresja

Oscarowe wydarzenie z Willem Smithem w roli głównej to tylko pretekst do rozmowy na temat bardzo ciężkich i “problematycznych” uczuć. Podejmiemy temat związany z agresją, przemocą i zdradą. Będzie kontrowersyjnie, dlatego zapraszamy do podjęcia rozmowy — czekamy na Was na naszych kanałach social mediowych.

Narzekanie

W naszym kraju narzekanie na pogodę to raczej standard. Jest albo za zimno albo za ciepło, ciągle niskie ciśnienie, spać się chce i głowa boli. Czemu tak jest? Jak sobie z tym radzić i jak można wykorzystać ten czas na to aby dotrzeć do uczuć oraz co mówi o tym astrologia? Posłuchajcie naszej rozmowy.

Wprowadzenie


Pierwszy odcinek naszego podcastu był reakcją na bieżące wydarzenia — będziemy starały się aby takie nawiązania pojawiały się jak najczęściej.
Natomiast aby w pełni skorzystać z naszej rozmowy potrzeba Wam delikatnego wprowadzenia, takiego A B C metody, którą stosuje Agnieszka, bo to do niej będziemy nawiązywać w kolejnych odcinkach. Let’s go ✌🏻

Wojna w Ukrainie


Podcast został nagrany w 15 dniu wojny. Przeleżał trochę w naszych sercach i długo zastanawialiśmy się czy to właśnie ten odcinek ma być tym pierwszym. Podcast “Porozmawiajmy o uczuciach” , to podcast mający nieść pomoc, rozwiązania, ale też poczucie zrozumienia. Ola i Agnieszka zapraszają Was do rozmowy na temat uczuć, które towarzyszą nam w związku z tą bardzo trudną sytuacją. Nie uciekaj – zauważaj.