Odpowiedzialność zabija partnerstwo

Partnerstwo.
Kobietą trzeba się opiekować. Ciągle ta iluzja jest popularna, również wśród mężczyzn.  Co sprawia, że mężczyzna może w nią uwierzyć?
Pierwszym elementem jest zniewolenie się słowem “odpowiedzialność”. Jeśli uwierzysz, że kobieta jest słabsza to bardzo łatwo możesz pójść za iluzją rozumu i uważać, że jesteś za nią odpowiedzialny. Wtedy przestajesz wyrażać siebie w sile i wolności i nie wybierasz tak, jak chcesz tylko z poziomu “muszę być odpowiedzialny”. Stąd tylko krok do frustracji, czy poczucia bezsensu.
Drugim elementem jest szutczne poczucie wartości. Jeśli uwierzysz, że kobieta jest słabsza możesz wejść w myślenie typu: skoro jestem silniejszy to jestem bardziej wartościowy. I wtedy możesz zacząć postrzegać silną kobietę, jako konkurencję, jako zagrożenie dla Twojego poczucia wartości. Prawdziwe uczucie wartości czujemy niezależnie od tego, czy “wygrywasz” czy “przegrywasz”, czy masz rację, czy nie, ale jeśli uwierzysz rozumowi, że silna kobieta “podważa” Twoje poczucie męskości, to żyjesz w kłamstwie rozumu i możesz stracić szansę na doświadczenie prawdziwego partnerstwa na Ziemi.

Kategorie

Kategorie

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj komentarz