Pieniądze – oczekiwania versus możliwość.

Pieniądze – oczekiwania versus możliwość.

Jest ogromna różnica między oczekiwaniem a możliwością w kontekście świadomości i zasługiwania. Pierwsze jest blokujące, drugie zablokowane też jest blokujące.
Na Ziemi wszystko jest możliwe, ale nie wszystko w danym momencie jest dostępne. Natomiast jeśli ktoś jest w uczuciu niezasługiwania wtedy blokuje nawet to, co jest możliwe. Na przykład: nie wierzę, że mogę mało pracować i jednocześnie dużo zarabiać. Jak nie wierzy, to nie ma.

Natomiast oczekiwania są mechanizmem czysto rozumowym, osoba oczekuje czegoś najczęściej po to, żeby lepiej się poczuć, czyli uciec od doświadczenia, które sama przyciągnęła. Na przykład zwolnienie z pracy: osoba zamiast doświadczyć czym dla niej jest zwolnienie z pracy, jak się z tym czuje, jak tego doświadcza, również w kontekście relacji z energią pieniądza, wchodzi w oczekiwania, że np “w ciągu miesiąca znajdę nową pracę”. Jeśli jest w oczekiwaniach to nie znajdzie pracy w ciągu miesiąca. Elementem indywidualnym jest co sprawia, że tej pracy nie może dostać.

Kategorie

Kategorie

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj komentarz