Moc słowa – projekcja.

Moc słowa – projekcja.

A słowo ciałem się stało, czyli moc wolnej woli. Wolna wola na Ziemi jest święta. Każdy dostaje to, czego chce. Pytanie, czy zdajesz sobie sprawę, czego chcesz?

Na przykład projekcją przyszłości jest zdanie: “Będę się tym martwił później”. Pytanie, co sprawia, że jesteś przekonany, że będziesz się martwił? Co sprawia, że nie potrafisz sobie zaufać, czy dać coś czego chcesz, nawet jeśli jest to święty spokój.

Rozum jest geniuszem w straszeniu i próbuje straszyć każdego z nas: “ukradną mi samochód”; “nie spłacę kredytu”; “będę się musiał tym martwic w przyszłości”; “zwolnią mnie z pracy”; “partner mnie zostawi” i miliony innych. 

Jeśli zapytać kogoś: co Ci to daje, że projektujesz przyszłość z poziomu lęku, czemu wymyślasz te wszystkie rzeczy? To odpowiedź najczęściej jest taka: bo wtedy mogę się przygotować.

Niestety nie możesz. Na to czym, życie Cię zaskoczy nie możesz się przygotować. Natomiast myślenie o przyszłości w formie straszenia się ma ogromny wpływ na Ciebie, Twoje ciało i Twoje tu i teraz. Ciało i podświadomość nie rozróżnia co jest myślą a co realnością. Jeśli myślisz: ukradną mi samochód, to w tym momencie przeżywasz to tak, jakby Ci ten samochód ukradli. A potem się dziwisz, że jesteś zmęczony, sfrustrowany, schorowany. Że nie potrafisz się cieszyć tym co masz.

W ramach ćwiczenia możesz zobaczyć czym się straszysz. Może uda Ci się zobaczyć jakiś wzór. Nie da się od razu wyłączyć straszenia się, ale ten wzór może pokazać Ci drogę.

Kategorie

Kategorie

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj komentarz