Nie chce mi się – nadużywanie ciała.

Nie chce mi się – nadużywanie ciała.

“Nie chce mi się” można już nazwać epidemią w świecie zachodnim. Jest to poważny problem, bo jeśli słyszymy w głowie “nie chce mi się” to oznacza, ze odcinamy się od siły. A jak odcinamy się od siły, to nie mamy tego, czego chcemy, a stąd już krok do poczucia bezsensu, depresji, rezygnacji czy chorób. Nawet jak coś mamy to nie potrafimy się tym cieszyć.

W tym poście piszę o pierwszej przyczynie poczucia “niechcenia się”. Chodzi o zrozumienie, że to co myślimy ma wpływ na nasze ciało, że ciało nie odróżnia co jest prawdą, a co jest tylko Twoją myślą.

  • wyolbrzymianie – czyli podchodzenie do tego co mamy zrobić z poziomu: jakie to trudne; nie podołam; to mnie przerasta itp. Jeśli tak myślimy to już na wejściu ciało jest zmęczone, bo czuje się, jakby miało przebiec 100 m przez płotki ze stukilogramowym plecakiem na plecach. Możesz nadal wyolbrzymiać, a możesz zacząć patrzeć na sytuację z miejsca: zrobię tyle ile mogę.
  • straszenie się: ktoś wyjeżdża na wakacje i wyobraża sobie wszystkie straszne rzeczy, które mogą mu się przytrafić: kradzież, kiepski hotel, zła pogoda itp. Przeżywając to w myślach ciało reaguje, jakby to było naprawdę. A brak akceptacji takich sytuacji sprawia, że ciało się napina i zużywa energię. Będzie jak będzie, jeśli się straszysz sam sobie odbierasz energię.
  • iluzja muszę. Na Ziemi nic nie musisz, dokonujesz wyborów. Ale jeśli uwierzysz rozumowi, że musisz, że nie masz wyboru to sam siebie blokujesz i wsadzasz do więzienia. Przykład z pracą; nie musisz chodzić do pracy, wybierasz, że chodzisz do pracy bo chcesz zapłacić rachunki, nie chcesz stracić domu, który masz na kredyt, bo po prostu chcesz żyć, a do tego potrzebujesz jedzenia. Jeśli naprawdę wyjdziesz z iluzji muszę, zobaczysz jak bardzo ciało odetchnie i będzie obdarowywać Cię energią, żebyś mógł robić to co chcesz.

Takich mechanizmów odcinających nas od siły jest multum. Jeśli chcesz zobaczyć swoje by zacząć korzystać z życia, by Ci się chciało tak, jak Ci się nie chce, zapraszam na sesję. Zauważanie mechanizmów odcinania się od siły bardzo szybko poprawi Twoją jakość życia.

Kategorie

Kategorie

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj komentarz