Partnerstwo Bliskość.

Ani prawdziwe partnerstwo, ani prawdziwa bliskość nie wymaga od partnera zobowiązań i deklaracji. W prawdziwej bliskości i partnerstwie nie ma słów typu: związek, obietnica, deklaracja, odpowiedzialność. I nie chodzi tu tylko o partnerstwo “życiowe”, w partnerstwie i bliskości możesz być z przyjacielem, ze swoim dzieckiem, czy rodzicem, kolegą z pracy, sąsiadem czy nawet kotem.
Prawdziwe partnerstwo i bliskość opiera się na sile i wolności i dlatego podstawą prawdziwego partnerstwa i bliskości jest świadomość, że istnieje tylko tu i teraz. Tu i teraz czuję z Tobą bliskość i tę bliskość wyrażam. Nie oczekuję niczego i sam nic nie obiecuję.
Wtedy możesz korzystać i czuć radość wyrażania się w takiej bliskości, nie tracąc przy tym nawet grama własnej osobowości, bo wyrażasz się tak jak chcesz bez udawania czy próby grania kogoś, kto uzyska akceptację.
Absolutnym warunkiem prawdziwej bliskości jest brak oczekiwań, jeśli masz choć cień cienia oczekiwań w stosunku do drugiej osoby, chcesz więcej lub inaczej niż ona może i chce Ci dać to ani nie masz bliskości ze sobą, ani z nią. A skąd się biorą oczekiwania? O tym w następnych postach.

Kategorie

Kategorie

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj komentarz