Oczekiwania w związku a partnerstwo

Różnica między otwartością a oczekiwaniami.
Prawdziwe partnerstwo opiera się na czuciu się wolnym i dawaniu wolności partnerowi. Bez wolności nie ma partnerstwa. Z poziomu serca istnieje chcę np. czuję bliskość z tym człowiekiem i chcę z nim stworzyć partnerstwo, ale jestem otwarty na WSZYSTKIE jego wybory w tym zakresie.
Z poziomu rozumu są oczekiwania:
– jego miłość mnie uratuje;
– on jest spełnieniem moich marzeń;
– jeśli ta kobieta mnie odrzuci to ucierpi na tym moja wartość;
– mężczyzna musi zapewnić byt kobiecie, muszę takiego mieć;
– rodzice oczekują, żebym się w końcu ustatkował;
– ile można być samemu;
– skoro jestem sam, to oznacza, że coś jest ze mną nie tak
i tysiące innych podobnych. Jeśli wchodzisz w relację z tego typu oczekiwaniami to podświadomie zaczynasz wywierać presję na siebie lub tę osobę.
Otwartość czyli brak oczekiwań sprawia, że wyrażasz się w relacji z tym człowiekiem tak, jak chcesz, nie zużywasz energii na przewidywanie jego zachowań i planowanie odpowiedzi, nie boisz się spotkań i cieszysz się każdą chwilą, nie oceniasz się cokolwiek powiesz, nie obrażasz się jak ta osoba coś powie nie po Twojej myśli itp. A jeśli ta osoba stwierdza, że to nie to, to po prostu to akceptujesz. Nawet jeśli poczujesz uczucie odrzucenia, to akceptacja sprawia, że płyniesz dalej z życiem – nie masz poczucia cierpienia, nie rezygnujesz z życia i nie masz pretensji do tej osoby, ani do siebie, nie rozpamiętujesz, nie szukasz zemsty, nie szukasz innej osoby, żeby się pocieszyć, albo żeby pokazać co tamta osoba “straciła”. Akceptacja uczucia odrzucenia sprawia, że czujesz spokój i nie tracisz czasu i energii na iluzje rozumu.

Kategorie

Kategorie

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj komentarz