Partnerstwo – jak je sobie samemu odebrać?

Partnerstwo niszczą oczekiwania. Tam gdzie oczekiwanie, tam jest rozczarowanie. Ta zasada dotyczy wszystkich oczekiwań, gdyż jeśli czegoś oczekujesz zaczynasz kontrolować rzeczywistość, a jak kontrolujesz rzeczywistość to oznacza, że nie jesteś w życiu, że siebie nie kochasz.
Oczekiwania w partnerstwie:
– tak zwane etapy w związku. On się do niej uśmiechnął, a ona już projektuje: randka, seks, obrączka, dziecko, starość. Standardowe oczekiwane etapy związku. Jeśli uwierzysz, że na tym polega partnerstwo, to masz małe szanse, żeby kiedykolwiek je mieć. Z poziomu serca nie ma etapów związku, jest tylko tu i teraz.
– druga połówka/ten jedyny/bratnie dusze. Oczekiwanie, że ta osoba, z którą jesteś jest tą jedyną sprawia, że żyjesz w ciągłym strachu, bo przy takim myśleniu jej utrata jest dla Ciebie nie do przyjęcia. I niby masz prawdziwe partnerstwo, dogadujecie się i kochacie, ale nie możesz z tego korzystać, bo zużywasz energię na straszenie się stratą.
– druga połówka/ten jedyny/bratnie dusze. Czekanie na taką osobę. I wtedy mimo, że życie przynosi Ci osoby, z którymi możesz stworzyć partnerstwo, to wybrzydzasz, bo zawsze coś jest nie tak. Nie chcesz zobaczyć, że nie ma czegoś takiego jak partner idealny, że każdy ma “swoje za uszami”, bo każdy ma mechanizmy rozumowe, które uruchamiają się z autopilota. Czekanie na tego jedynego/tę jedyną jest czystą iluzją, która pozbawia Cię szansy na partnerstwo.
– brak szczerości ze sobą i widzenia faktów w momencie wejścia w związek. Na przykład kobieta wybiera marynarza, a potem ma do niego pretensje, że nie ma go w domu i nie pomaga wychowywać dzieci. Albo przykład Księcia Filipa, który żeni się z przyszłą królową Wielkiej Brytanii, a potem ma pretensje, że jest na drugim miejscu. Nie ma mowy o partnerstwie jak nie chcesz widzieć osoby, z którą jesteś taką jaka ona jest, tylko projektujesz na nią swoje oczekiwania.

Kategorie

Kategorie

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj komentarz