Partnerstwo – rezygnacja z siebie?

Istnieje przekonanie, że bycie z kimś oznacza rezygnację z siebie.
Prawdziwe partnerstwo nigdy nie będzie oznaczać rezygnacji z siebie dlatego, że to prawdziwe opiera się na zasadzie, że każdy z partnerów jest tak samo silny i wolny, czyli będzie wzajemne zrozumienie potrzeby spędzania czasu bez partnera.
Natomiast poczucie rezygnacji z siebie przychodzi, jeśli wolność postrzegamy jako robienie tego, co chcemy.
Jeśli nie uświadamiasz sobie, że bycie człowiekiem na Ziemi oznacza, że nie zawsze możemy tu robić to, co chcemy tak często, jak chcemy i nie masz akceptacji uczuć, które za tym stoją, np. uczucia zniewolenia, to będziesz postrzegać bycie z drugim człowiekiem jako więzienie.
Jeśli decydujemy się na partnerstwo z drugim człowiekiem to oznacza, że nasze życie się zmieni – w słowie zmieni jest ta prawdziwa wolność. Do tej pory mieszkałem sam, ale teraz w swojej wolności zmieniam zdanie i mieszkam z kimś. Jeśli obie strony wyrażają się w sile i wolności to bardzo szybko się dogadają w kontekście podziału obowiązków we wspólnej przestrzeni i nie będzie w tym zakresie konfliktów.
Natomiast w kontekście hobby, zainteresowań, spotykania z innymi ludźmi bez partnera tu potrzebne jest zrozumienie, że wszystko jest naszym wyborem. Dlatego jeśli wchodzisz w partnerstwo z osobą, z którą czujesz bliskość to po prostu przybywa Ci dodatkowy element, na który chcesz poświęcić swój czas. A to może oznaczać zmianę wyborów, których dokonywałeś, a nie rezygnację z tego co lubisz robić. Może się wydawać, że to tylko zamiana słowa rezygnacja na słowo wybór, ale tak naprawdę nie chodzi o słowo, tylko świadomość siebie. Rezygnacja daje poczucie nieszczęścia/niezrozumienia/bezsensu, ja dokonuję wyborów równa się siła i wolność. Nie oznacza to jednakże, że wejście w partnerstwo zawsze oznacza, że nie da się połączyć hobby i partnerstwa, w prawdziwym partnerstwie partner nie tylko nie każe Ci rezygnować z zainteresowań, ale Cię w nich wspiera i vice versa.

Kategorie

Kategorie

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj komentarz