Partnerstwo – żyj chwilą.

Partnerstwo – żyj chwilą.
Jeśli ktoś wyraża siebie w sile i wolności, to znaczy, że siebie kocha, że przetransformował mechanizmy niekochania siebie, których przychodzimy doświadczyć. Bycie w sile i wolności oznacza też, że zawsze jesteś w tu i teraz. W kontekście partnerstwa jest to o tyle ważne, że mnóstwo ludzi totalnie nie jest w swoim tu i teraz, żyje z poziomu rozumu i tacy ludzie nie widzą, że sami zabierają sobie możliwość pełnego doświadczenia bliskości z partnerem.
Czyli na przykład wraca do domu i niby przytula partnera, ale myślami dalej jest w pracy, albo planuje co jest do zrobienia, albo jest ciągle zły, bo coś go wyprowadziło z równowagi w ciągu dnia. Nagminne jest niesłuchanie tego, co partner mówi, bo właśnie nie jesteśmy w swoim tu i teraz tylko w swoich myślach, czyli NIGDZIE, w czymś co nie istnieje czyli w wyobraźni, w przeszłości lub przeszłości.
Utrata tu i teraz oznacza poczucie niedosytu, zaczyna Ci się wydawać, że całe Twoje życie to tylko praca i obowiązki, a to jest nieprawda. Kiedy umiesz być w tu i teraz i jesteś całym sobą w swoim tu i teraz to “najadasz” się tym, czego doświadczasz, wtedy nie poczucia głodu, jak chwilę później tego nie ma.

Kategorie

Kategorie

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj komentarz