Poczucie krzywdy czy wolność, co wybierasz?

Poczucie krzywdy czy wolność, co wybierasz?

Prawdziwa wolność opiera się na miłości. Jedynej, prawdziwej, tej która kocha takie jakie jest – ZAWSZE. Czyli prawdziwa miłość nie oceni ŻADNEGO wyboru. Dlatego jeśli naprawdę kochasz siebie, to nigdy nie ocenisz drugiego człowieka w jego wyborze.

W tym momencie mogą się pojawić myśli typu: usprawiedliwianie innych lub krzywda.

Poczucie krzywdy jest iluzją rozumu. Co to znaczy?

Miłość kocha takie jakie jest, więc jeśli jesteś w miłości nie masz poczucia krzywdy i nie widzisz siebie jako osoby, która krzywdzi, bo AKCEPTUJESZ KAŻDE DOŚWIADCZENIE NA ZIEMI.

Ale jak?

Pokażę to na prostym przykładzie.

Mężczyzna jest w związku, ale widzi, że to mu przestało pasować, postanawia odejść i wtedy dowiaduje się, że jego partnerka jest w ciąży. Ona boi się zostać sama z dzieckiem i zaczyna wywierać presję na niego. W ten sposób próbuje ograniczyć jego wolność, bo żyje w iluzji krzywdy. Np. jak zostanę sama z dzieckiem to sobie nie poradzę i to jest straszne.

Miłość podejdzie do tematu zupełnie inaczej. Miłość powie jak mnie teraz zostawiasz czuję się bezradna i odrzucona, ale MOŻESZ odejść, bo jesteś wolnym człowiekiem (i prawdziwa miłość naprawdę to akceptuje a nie usprawiedliwia). Miłość poprzez swoją moc daje wtedy tej kobiecie akceptację własnej bezradności i odrzucenia, a wtedy te uczucia zamieniają się w siłę i bliskość ze sobą. A jeśli czujesz bliskość ze sobą i siłę inaczej postrzegasz rzeczywistość, nie zapadasz się w poczuciu krzywdy, nie masz pretensji tylko jesteś w swoim tu i teraz w uczuciu spokoju.

A jeśli ta kobieta nadal chce partnerstwa to wtedy spotka mężczyznę, który pokocha ją i dziecko.

A wywieranie presji na ojcu dziecka najprawdopodobniej skończyłoby się pretensjami, kłótniami, życiem obok siebie tylko dlatego, że oboje wierzyli, że zostawienie kobiety w ciąży jest krzywdzeniem jej. 

Miłość zawsze przynosi najkorzystniejsze rozwiązania dla każdej osoby zaangażowanej w sytuację. Poczucie krzywdy jest smyczą, która zniewala każdą osobę, która w nią wierzy.

Więc jak chcesz wybierać?

Kategorie

Kategorie

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj komentarz