Koronawirus w kontekście świadomości.

Koronawirus, co nam pokazuje w kontekście świadomości?

To co się teraz dzieje na świecie, bardzo pięknie pokazuje w jakim miejscu świadomości jest ludzkość na Ziemi. 

W cywilizacji zachodniej w zdecydowanej większości w nieuświadomionym lęku, przez co tacy ludzie są niezwykle podatni na manipulację i to pięknie teraz widać.

Gdyby większość ludzi była w sile i wolności rzeczywistość wyglądałaby inaczej. Przy czym wolność i siła są uczuciami, które czujemy w sercu, więc taka siła i wolność jest powiązana z bliskością i świadomością istnienia drugiego człowieka, nie prowadzi do chaosu czy anarchii, jeśli taka była Twoja myśl.

Więc o co teraz chodzi i co pokazuje koronawirus?

Główny stopień manipulacji to słowo “odpowiedzialność”. Pod tym słowem kryje się próba zniewalania drugiego człowieka, który ma zrezygnować z wyrażania się tak, jak chce, bo inni ludzie tego od niego oczekują. 

Ale ci, którzy teraz używają tego słowa robią to WYŁĄCZNIE Z WŁASNEGO LĘKU. Nie chodzi im o dobro innych, oni działają wyłącznie z chęci ucieczki od własnego lęku.

Ale to, co się teraz dzieje może mieć zbawienny wpływ, jeśli taka osoba chociaż uświadomi sobie swój lęk, a jeśli pójdzie dzięki niemu do prawdy o samej sobie to już będzie krok w kierunku miłości do siebie i innych.

Dlatego możesz nadal dawać się nakręcać informacjom i innym ludziom, możesz dawać się im zniewalać i manipulować, możesz nadal zniewalać i manipulować innymi ludźmi, albo masz też inny wybór: ZOBACZ CZEGO SIĘ TERAZ BOISZ.

  1. Może to być uczucie zagrożenia. Większość ludzi boi się choroby i związanego z nią uczucia zagrożenia. A jeśli człowiek czuje uczucie zagrożenia, a go nie akceptuje jest w stanie nawet zabić. Dlatego ludzie chodzą teraz rozdrażnieni i sfrustrowani i reagują agresją na kaszel innych. 
  2. Może to być uczucie zniewolenia. Brak ruchu w związku z ogólną paniką. Nie chcesz siedzieć w domu, ale i tak wszystko co chciałbyś robić jest niedostępne. Kina, knajpy, i inne są pozamykane, bo ludzie się boją.
  3. Może to być uczucie bezradności wobec choroby bliskich. Wirus może uświadamiać, że boisz się ich stracić. A nie masz wpływu na to czy i kiedy to nastąpi. Czyli jeśli ktoś próbuje zniewolić drugiego człowieka słowem odpowiedzialność za innych, w tym przypadku nie robi tego z dobrego serca, tylko z własnego lęku, boi się utracić tych co kocha.
  4. Może to być uczucie odrzucenia. Na przykład ktoś kończył projekt w pracy, który miał mu przynieść poczucie sukcesu, ktoś szykował się na cudowny wyjazd i nagle inni mu to odbierają. W dzieciństwie często wiąże się to z faktem, że tym, kto zabiera jest rodzic i wtedy powstaje uczucie odrzucenia związane z poczuciem niekochania. 
  5. Może to być uczucie bezsilności. Na przykład, że wirus jest chorobą Ziemi i zamiast zobaczyć, że my ludzkość doprowadziliśmy do stanu, w którym jest Ziemia, tacy ludzie urządzają medytację i próbują kontrolować rzeczywistość pod przykrywką uzdrawiania, miłości i dobra dla innych.
  6. Wiele innych lęków, absolutnie indywidualnych.

Możesz nadal ulegać ogólnej psychozie i panice, a możesz wybrać ścieżkę do siły i wolności. Ale pierwszym krokiem na tej ścieżce jest świadomość własnego lęku.

To jak wykorzystasz koronawirusa, czyli szansę, którą Ci teraz dano? To jest wyłącznie Twój wybór i masz do niego prawo.

Kategorie

Kategorie

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj komentarz