System przekonań, czym w rzeczywistości jest?

System przekonań, czym w rzeczywistości jest?

Każdy człowiek buduje swój system przekonań. System przekonań jest zawsze ograniczający. Wierząc w swój system przekonań ograniczasz i zniewalasz siebie. Nie widzisz swojego potencjału i wszystkich możliwości, albo zaczynasz ograniczać innych.

Jednym z elementów systemów przekonań jest uwierzenie własnemu rozumowi, że drugi człowiek coś musi. Drugi człowiek nic nie musi, jeśli tak myślisz to wynika to wyłącznie z Twojego systemu przekonań, czasem Twój system przekonań wpisuje się w społeczny system przekonań.

Z czego wynika przekonanie, że drugi człowiek coś musi, i z tego systemu przekonań idzie zniewolenie drugiego człowieka, lub frustracja, że nie da się go zniewolić i że ten “okropny”, “zły” drugi człowiek nie chce być takim, jak Ty chcesz?

I tu masz wybór, możesz z góry nie zgodzić się z tym co piszę, a możesz zrobić ćwiczenie i zacząć zauważać, kiedy używasz słów: on/ona coś musi. Możesz zadać sobie pytanie: dlaczego uważasz, że drugi człowiek coś musi. W jakich sytuacjach tak myślisz? Jakich sytuacji unikasz, jak drugi człowiek robi tak, jak Ty chcesz?

Jeśli w szczerości ze sobą zrobisz to ćwiczenie będziesz mógł zobaczyć, że tu nie chodzi o to, co robi drugi człowiek, tylko chodzi o to, że Ty nie akceptujesz tego, co czujesz, jak on tak robi.

Kategorie

Kategorie

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj komentarz