System przekonań – “muszę”/“nie mam wyboru”

System przekonań – “muszę”/“nie mam wyboru”.

Każdy człowiek buduje swój system przekonań. System przekonań jest zawsze ograniczający. Wierząc w swój system przekonań ograniczasz i zniewalasz siebie. Nie widzisz swojego potencjału i wszystkich możliwości. A dlaczego ich nie widzisz? Bo sam je wykluczyłeś, bo uwierzyłeś, że coś “musisz”, bo uwierzyłeś, że “nie masz wyboru”.

ZAWSZE MAMY WYBÓR, ale czasem ten wybór jest trudny, albo wydaje się niemożliwy.

Podaję przykład abstrakcyjny:
– ktoś ma trudną sytuację finansową i uważa, że “musi” sam sobie poradzić i na przykład nie poprosi o pożyczkę, bo “woli umrzeć niż prosić o jałmużnę”.
– lub ma kredyt, więc “musi” pracować w korporacji, bo utrata domu jest dla niego nie do przyjęcia.
I wtedy, kiedy życie daje mu mnóstwo możliwości, by wyjść z trudnej sytuacji, on ich nie widzi, bo przekonał sam siebie, że “coś musi” lub “nie ma wyboru”. I wydaje mu się, że jest w ślepej uliczce – a nie jest – tylko sam siebie przekonał, że ona jest ślepa, bo sam odrzuca/nie widzi innych możliwości.

Wierząc rozumowi, że coś jest nie do przyjęcia SAM SIEBIE ZNIEWALASZ.

I tu masz wybór, możesz nadal patrzeć na trudne sytuacje z poziomu “muszę” lub “nie mam wyboru”, a możesz zadać sobie pytanie czym jest dla Ciebie alternatywa i dlaczego jej się boisz, skoro nie bierzesz jej pod uwagę jako opcji.

Kategorie

Kategorie

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj komentarz