System przekonań – ogólniki.

System przekonań – ogólniki.

W jaki sposób powstają ogólniki typu: mężczyźni są nieczuli, kobiety to histeryczki, sprzedawcy to złodzieje?

Po pierwsze, żeby wyjść z ogólników potrzebujesz zobaczyć, że każdy ogólnik jest kłamstwem, ponieważ mówiąc mężczyźni czy kobiety, mówisz wszyscy mężczyźni i wszystkie kobiety. A jest absolutnym kłamstwem twierdzenie, że wszyscy mężczyźni są nieczuli i wszystkie kobiety to histeryczki.
Dlatego pierwsza część ćwiczenia kierującego w stronę świadomości polega na tym, żeby zauważać, że używasz ogólników i uświadomić sobie, że właśnie powiedziałeś kłamstwo. Nie chodzi o to, żeby teraz wejść w poczucie winy, czy ocenienie siebie, chodzi wyłącznie o uświadomienie sobie, że mówienie ogólnikami na temat innych jest mówieniem kłamstw na ich temat.

Druga część ćwiczenia polega na tym, by zastanowić, o których konkretnie kobietach, mężczyznach, sprzedawcach, których spotkałeś w swoim życiu, mówisz. Przypomnieć sobie z czego wynika ocena, którą teraz rozszerzasz na wszystkie kobiety, mężczyzn, sprzedawców i innych. Co konkretnie ci mężczyźni, kobiety, sprzedawcy Tobie “zrobili”, że teraz za ich “zbrodnie” chcesz ukarać cały “gatunek”.
Jeśli dotrzesz, co jest pod spodem “zrobili” i “zbrodnie” masz szansę dotrzeć do siebie i poprzez samoświadomość transformować w miłość. Jeśli zostajesz na poziomie ogólników tylko zużywasz energię na tworzenie kłamstw i wierzenie w nie, a na dodatek przez to zamykasz się, by przyciągnąć do Twojego życia czułych mężczyzn, spokojne kobiety, na których można polegać, czy uczciwych sprzedawców.

Każdy system przekonań działa przeciwko Tobie.

Kategorie

Kategorie

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj komentarz