Życie jest zmianą

Partnerstwo a wolność.
Prawdziwa wolność to zmienność i prawo do zmiany zdania. W partnerstwie oznacza, że jeśli osoba, z którą obecnie jesteś nie płynie z życiem tak, jak Ty, zamknęła się w swojej strefie bezpieczeństwa to wolność oznacza, że masz prawo wyjść z takiej relacji.
Dawanie wolności to z kolei stwierdzenie: tak możesz wyjść z relacji ze mną, bo jesteś wolnym człowiekiem i jeśli będę próbować zatrzymać Cię na siłę, to Ciebie nie kocham.
Podobnie to działa, kiedy jesteś sam, na przykład:
nie chcę z nikim być.
Jeśli zamkniesz się w przekonaniu, że tak jest, czyli patrzysz na to rozumowo, to możesz przegapić mnóstwo możliwości, które życie ma dla Ciebie. Prawdziwa wolność powie: teraz jestem sam, ale jestem otwarty na inne możliwości.
W samoświadomości ważne jest też żeby pamiętać, że przyciągamy to czego potrzebujemy. Więc jeśli Twoja decyzja o byciu samemu wynika z nieskomunikowanych zranień, to otwartość na życie polega na tym, że otwierasz się nawet na relację, która w pierwszym okresie może boleć. Boli bo ma boleć, inaczej nie przetransformujesz swoich zranień w miłość. Przekonania zamykają Cię na życie, wolność otwiera.

 

Kategorie

Kategorie

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj komentarz