Nie mogę przestać/odpoczywać – uczucie zagrożenia.

Nie mogę przestać/odpoczywać – uczucie zagrożenia.

Sytuacja, kiedy na Ziemi doświadczamy uczucia zagrożenia jest dla ludzi cywilizacji zachodniej niezwykle trudne. Nie uczy się teraz dzieci, że czasem możemy czuć, że grozi nam, że nie przetrwamy. Wręcz przeciwnie, wszelkie działania skierowane są na tworzenie sztucznego poczucia bezpieczeństwa, dzieci są “chronione”, a tak naprawdę okłamywane. Zaczynają wierzyć w kłamstwo, że nic nie może się im stać i potem jako dorośli ludzie wpadają w panikę w sytuacji uczucia zagrożenia.

Uczucie zagrożenia jest uczuciem, które czujemy kiedy grozi nam, że możemy nie przetrwać – choroba, uszkodzenie ciała, ale też brak pieniędzy.

W momencie, kiedy nie akceptujemy tej sytuacji zaczynamy wchodzić w działanie. Sytuacja lękowa zamienia się w panikę i człowiek zaczyna się czuć jak zaszczute zwierzę. Nie śpi, kombinuje, straszy się, co to się nie wydarzy, non stop jest w działaniu. Nie da się wtedy odpocząć.

I nawet jeśli sytuacja się w końcu ułoży i tak taka osoba się nie uspokoi wewnętrznie. Podświadomie będzie się bać, że sytuacja się powtórzy i wchodzi w tryb czuwania i kontrolowania rzeczywistości. Wtedy też ciężko jest odpocząć. Wyobraź sobie, że żyjesz w rzeczywistości kiedy cały czas słyszysz, że niedaleko są wilki i boisz się, że Cię zaatakują. Albo cały czas straszysz się, że coś czyha na Twoje pieniądze – haker, zwolnienia w firmie, złodziej w tramwaju.

I nawet, jak w Twoim tu i teraz nie ma zagrożenia podświadomie je kreujesz i jednocześnie się nim straszysz.

Rozwiązanie? Akceptacja uczucia zagrożenia jako elementu życia na Ziemi i komunikowanie się z nim na bieżąco. Taka umiejętność jest częścią świadomego życia na Ziemi, częścią tego, czego uczę. 

Kategorie

Kategorie

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj komentarz