Lęk przed utratą – zdrowie.

Lęk przed utratą – zdrowie.

Lęk przed utratą sprawia, że tracisz to, co masz w tu i teraz. Dodatkowo to, co boisz się stracić i tak już tracisz, tylko tego nie widzisz.

Jak to zaobserwować? Przykład zdrowia.

Straszenie się chorobami jest teraz nagminne. Na przykład, kleszcz, obecnie mnóstwo osób boi się kontaktu z kleszczem w związku z powyższym:

  • straszy swoje dzieci i one zaczynają się bać chodzić po trawie, tracąc w ten sposób kontakt z przyrodą i Matką Ziemią
  • straszą siebie i ograniczają wyjazdy w przyrodę lub opatulają się czym się da, a i tak nie czerpią przyjemności bycia w naturze, bo cały czas się boją kontaktu z kleszczem 

Podobnie jest z rakiem piersi, gdzie kampania badań piersi sprawia, że kobiety wchodzą w stany lękowe i każde badanie lub wyczucie zgrubienia sprawia, że mogą nawet mieć atak paniki, a stres wywołany oczekiwaniem na wyniki może mieć ogromne skutki uboczne w kontekście zdrowia. 

I tak, w obu przypadkach, lęk przed utratą zdrowia może wywołać jego utratę.

To, co chroni nas przed straszeniem się chorobą, to uświadomienie czego tak naprawdę się boimy. Słowo choroba jest ogólnikiem, którym się straszysz. Natomiast jeśli uświadomisz sobie czego tak NAPRAWDĘ się boisz w kontekście choroby, na przykład:

  • problemów w pracy
  • bycia zależnym
  • bycia uwięzionym w domu
  • itp

to możesz zobaczyć, że już masz podobne sytuacje w życiu. 

Świadomość co przyciągamy i jakie doświadczenie za tym stoi sprawia, że przestajemy się bać i żaden kleszcz czy rak nie jest wtedy straszny. Wtedy korzystasz z życia i robisz to, co chcesz bez ograniczania się strachem. A strach ma wielkie oczy i wyolbrzymia Twój lęk.

Kategorie

Kategorie

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj komentarz