Skąd taka popularność superbohaterów?

Superman, Avengers dlaczego historie o nich tak dobrze się sprzedają? 

Obecnie w cywilizacji zachodniej problemem jest to, że ludzie są odcięci od swojej siły. Samochodem najchętniej wjechaliby do środka budynku, przejście kilkudziesięciu metrów jest już problemem, wszystko jest sterowane elektrycznie itp. Jak tak dalej pójdzie, to w procesie ewolucji zanikną wszystkie organy i człowiek będzie tylko palcem, który naciska guzik:).

W momencie, kiedy człowiek jest odcięty od własnej siły zaczyna oczekiwać, że inni załatwią jego problemy i dlatego superbohaterowie mają wzięcie.

Kiedy korzystasz ze swojej siły nic nie jest dla Ciebie problemem – albo bierzesz to, co chcesz, albo masz spokój w tym, że nie możesz mieć tego, co chcesz. Dlatego ani przygotowanie obiadu, pójście do pracy, czy trudne warunki życia nie są problemem dla ludzi w sile. Natomiast dla tych odciętych od swojej siły zmiecenie podłogi zaczyna być problemem urastającym do poziomu wejścia na Mont Everest.

Docieranie do własnej siły jest procesem, jak wszystko na Ziemi. Im szybciej dziecko uczy się samodzielnie robić wszystko wokół siebie i załatwiać samodzielnie swoje sprawy, tym szybciej dotrze do swojej siły. Wyręczanie dzieci, czy dorosłych sprawia, że odcinają się od swojej siły i zaczynają być ciężarem dla innych. 

Kategorie

Kategorie

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj komentarz