Jesteś potencjałem wszystkich możliwości

Jesteś wszystkim. Jesteś potencjałem wszystkich możliwości.

A dlaczego czasem tak trudno jest korzystać z naszego potencjału? Dlaczego czasem ktoś kto ma ogromny talent w jakimś kierunku, albo umiejętności nie umie tego wykorzystać dla własnych korzyści?

Przyczyny mogą być różne:

– nie widzi, że w ogóle ma ten talent lub umiejętności. Z jakiegoś powodu nie chce widzieć siebie w prawdzie, nawet tej “pozytywnej” tylko widzi siebie w iluzji rozumu, takim jakiego siebie odrzuca. Inni widzą w nim ten talent i umiejętności, dla nich jest to oczywiste, a ta osoba totalnie tego nie widzi. Można to porównać do anorektyczki, która nie widzi siebie taką jaką jest, tylko twierdzi, że jest gruba.

– stosuje mechanizm karania siebie/niezasługiwania. Jak zaczyna korzystać ze swojego talentu lub umiejętności natychmiast prowokuje rzeczywistość, żeby mu się nie udało, więc zaczyna wierzyć, że robienie tego jest bez sensu i przestaje próbować.

– stosuje mechanizm umniejszania się – “przypadkiem mi się udało”, “to nic w porównaniu z tym, co robią inni” itp

– inni oceniają go w tym, co robi przez co traci zaufanie do siebie i sam zaczyna uważać, że to co robi nie jest wartościowe 

Czy można wyjść z tego błędnego koła i zacząć korzystać ze swojego potencjału? Można, poprzez dotarcie do przyczyny, zrozumienie jej i zaakceptowanie.

Kategorie

Kategorie

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodaj komentarz